Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuálne udalosti

Kde nájdeme program Dní mesta Prešov 2017? Vytlačiť
 

Dni mesta Prešov 2017 prinášajú bohatý program. Nájdete ho na plagátoch, letákoch, na webových informačných zdrojoch, mailami i sms-kami.  

Tohtoročné Dni mesta Prešov sa začínajú už o týždeň - Kde nájdeme program Dní mesta Prešov 2017? v pondelok 5. júna a potrvajú do nedele 10. júna. Program je pripravený, stačí si len vybrať. A kde sa o tom všetkom môžu občania dozvedieť? Okrem tradičným plagátov vyvesených na výlepových plochách, v autobusoch či na zastávkach MHD, je program aj na letákoch, ktoré sú už distribuované prostredníctvom klientského centra na  Jarkovej ulici, sú dostupné na vrátniciach mestkého úradu a rovnako aj v Mestskom informačnom centre. Budú tiež rozdávaKde nájdeme program Dní mesta Prešov 2017? né v uliciach Prešova. 

Mesto pripravilo aj špeciálnu webovú stránku s podrobným programom tohtoročných dní mesta: 

http://dnimesta.presov.sk/

Samozrejme, program je zverejnený aj v kalendári udalostí, ktorý je súčasťou mestskej webovej stránky www.presov.sk

http://www.presov.sk/kalendar-podujati/ca/313763/ma0/2017-06-05/.html

Okrem toho informácie o tomto podujatí sprostredkúva aj facebooková stránka mesta Prešov: https://www.facebook.com/msupresov/ ,

ako aj jej podstránka Udalosti (Events):

https://www.facebook.com/pg/msupresov/events/?ref=page_internal

Prehľad podujatí nájdete aj na stránke Mestské Informačné Centrum Prešov:

http://www.gopresov.sk/sk/

Tohtoročnou novinkou je poskytovanie informácií aj cez mobilnú aplikáciu: http://www.presov.sk/oznamy/informacie-priamo-k-vam-do-mobilu-alebo-e-mailom.html Stačí ak sa zaregistrujete na http://www.presov.sk/sms-info.html a budete dostávať informácie o diani v meste priamo na svoj mobil, alebo na emailovu adresu, teda, obrazne povedané, prídu za ľuďmi priamo do ich "obývačky" 

Všetky možnosti na prijatie informácie sú pritom bezplatné, veríme, že každý, kto chce byť informovaný si z nich dokáže vybrať. 


 
 

Termín predĺžený, mesto daruje sirôtky a nezábudkyVytlačiť
 

Do konca budúceho týždňa (do 2.6.2017) budú všetkým, ktorí majú záujem skrášliť svoje okolie, darované sirôtky a nezábudky. Sirôtky je odporúčané vysadiť obratom, odstrániť odkvitnuté kvety a dostatočne zaliať.

Mesto daruje tieto kvetiny zdarma všetkým, ktorí si adoptovali kvetináč, majú záujem si ho adoptovaťilustračný obrázok, alebo sa chcú zapojiť do súťaže o najkrajšiu predzáhradku či balkón. Kvety si môžu vyzdvihnúť aj tí, ktorí sa zapojili do projektu ZELENÁ PRE PREŠOV.

Záujemcovia o tieto kvetiny si ich budú môcť do 2.6.2017 vyzdvihnúť (v prípade nepriaznivého počasia sa termín presunie) pri bráne vedľa Caraffovej väznice z Jarkovej ulice do konca týždňa.

Bližšie informácie budú poskytnuté na tel. čísle: 051/ 3100 278.


 
 

Nočné objavovanie PrešovaVytlačiť
 

Nočné Objavovanie evanjelikov môžete zažiť v sobotu 10. júna 2017 a v nedeľu 11. júna 2017. Stretneme sa o 20:30 pred MIC na Hlavnej 67 v Prešove. Sprevádzať budú Darina Petranská a Andrea Sivaničová. Javiskové scény odohrá divadlo Komika, o svetelné a zvukové efekty sa postarajú Lightroom a Voiton.

Nočné objavovanie Prešova

Po troch úspešných ročníkoch sme pre Vás opäť spolu s organizáciou Urbanika pripravili špeciálne nočné Objavovanie Prešova. Vo večernom prítmí, pri nezvyčajnom osvetlení Vám predstavíme nielen slovom, ale aj divadelnými obrazmi, miesta spojené s dejinami reformácie a evanjelikov v našom meste – starú mestskú školu, evanjelický kostol a najmä slávne evanjelické kolégium.

Predaj vstupeniek: MIC Prešov alebo na mieste konania
Cena vstupenky:
V predpredaji v MIC Prešov: 4 € (predpredaj končí 9.6.2017)
Počas víkendu a na mieste konania: 5 €
Zvedavé deti zadarmo

UPOZORNENIE : vzhľadom na kapacitné možnosti kolégia sú vstupenky limitované počtom 250 osôb. Po dosiahnutí limitu nebude možné kúpiť vstupenky ani v predpredaji ani na mieste konania. Radi by sme Vás tiež poprosili, aby ste v prípade nepriaznivého počasia kvôli lepšiemu výhľadu všetkých zúčastnených uprednostnili pršiplášte pred dáždnikmi.


 
 

Jarná deratizáciaVytlačiť
 

V týchto dňoch realizuje mesto Prešov pravidelnú celoplošnú deratizáciu verejných priestranstiev. Je potrebné sledovať informačné nálepky.

Jarná deratizáciaDeratizácia na území mesta Prešov je vykonávaná prostredníctvom dodávateľskej spoločnosti, ktorá realizuje činnosti v súlade s právnymi predpismi. Práce sú vykonávané podľa harmonogramu, začalo sa centrom mesta (Hlavná, Jarková, Masarykova, Slovenská, Konštantínova a pod.) a postupne sa deratizácia presúva na prešovské sídliská - Sídlisko II. , Sídlisko III., Sekčov a Šváby. Jarná fáza deratizácie bude ukončená do konca mesiaca mája 2017, v súlade s VZN mesta Prešov. 

Špeciálna činnosť na likvidáciu a reguláciu škodlivých hlodavcov (potkany, myši a ďalšie škodlivé hlodavce) je komplex opatrení zameraných na ničenie zdraviu nebezpečných a hospodársky škodlivých hlodavcov za účelom ochrany ľudského zdravia a zabráneniu ekonomickým škodám, ktoré hlodavce spôsobujú. 

Deratizácia verejných plôch sa vykonáva pravidelne v dvoch stanovených periódach, v tzv. jarnej a jesennej fáze, v prípade mimoriadnych situácií aj mimo harmonogramu. Spôsoby vykonania deratizácie sú kladenie požerových nástrah a prostredníctvom odchytových pascí. Finančné prostriedky na tento účel predstavujú každoročne objem do 20 000 eur.

Mesto upozorňuje občanov na možnosť výskytu omámených hlodavcov, čo je sprievodným javom priebehu účinnej deratizácie. V prípade výskytu uhynutých hlodavcov, alebo iných uhynutých zvierat na území mesta Prešov dlhšie ako 2 hodiny, prosíme občanov o bližšie popísanie miesta výskytu prostredníctvom služby na webe mesta www.presov.sk Livechatoo a formulára „Nechajte nám správu“ (vpravo dole na stránke).


 
 

Boccia liga Prešov 2017Vytlačiť
 

Tretie ligové kolo v boccii, posledné pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska, sa odohralo počas víkendu 20.-21.5.2017 v telocvični Súkromnej ZŠ - DSA na Mukačevskej ulici v Prešove. Organizátorom bol domáci ŠK ZOM Prešov pod gesciou a s podporou Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov.Boccia liga Prešov 2017

V sobotu sa odohrali súboje v kategóriách BC1 (1. Tomáš Král, 2. Lukáš Baláži, 3. Jakub Nagy) a BC2 (1. Róbert Mezík, 2. Peter Minarech, 3. Rastislav Kurilák). V nedeľu boli na programe súťaže v BC3 (1. Boris Klohna, 2. Adam Burianek, 3. Michal Tižo) a BC4 (1. Samuel Andrejčík, 2. Martin Burian, 3. Michaela Balcová).

Celkovo sa turnaja zúčastnilo 34 hráčov, vrátane kompletnej slovenskej špičky a zlatých paralympijských medailistov. Gratulujeme víťazom a ďakujeme rozhodcom, časomeračom, asistentom, dobrovoľníkom, fanúšikom, partnerom a podporovateľom, ktorými boli aj Ideálna mládežnícka aktivita, M.A.J. Košice o.z., Súkromná základná škola DSA na Mukačevskej ulici v Prešove, Krajské športové centrum Prešov, Mesto Prešov, Pictus - grafické štúdio, ARES - prekonajme spolu bariéry.

(zompresov)

Boccia liga Prešov 2017 Boccia liga Prešov 2017


 
 

Kľúče sú u mestských policajtovVytlačiť
 

Stratili ste v utorok 23.5. kľúče? Strážia ich mestskí policajti.Ilustračné foto: www 

Dňa 23.5.2017 bol nájdený zväzok kľúčov.  Sú uložené na pracovisku mestskej polície na Ul. Jarkova 24. Majiteľ si ho môže vyzdvihnúť na uvedenom mieste počas pracovného týždňa v čase od 7.00 do 15.00 h.


 
 

31. máj - Medzinárodný vyzývací deň – World Challenge Day 2017Vytlačiť
 

31. mája bude Prešov na diaľku súťažiť v pohybových aktivitách s Košicami a s mestami Isla de la Juventud /Kuba/ a Raanana (Izrael).31. máj - Medzinárodný vyzývací deň – World Challenge Day 2017  

Mesto Prešov sa aj v tomto roku zapojilo do korešpondenčnej súťaže miest v pohybových aktivitách. Na národnej úrovni nám Medzinárodná asociácia športu pre všetkých vyžrebovala za súpera mesto Košice a na medzinárodnej úrovni kubánske mesto Isla de la Juventud /Kuba/ a izraelské mesto Raanana. Medzinárodný vyzývací deň – World Challenge Day 2017 bude v Prešove v stredu 31. mája 2017.

Podujatie usporadúva mesto Prešov v spolupráci s neziskovou organizáciou Active life a tanečným klubom Grimmy. Pre obyvateľov mesta pripravili viacero aktivít, ktorými budú Prešovčanov prechádzajúcich sa po námestí vyzývať a zároveň aj zapájať do športovo-zábavných činností.

Zapojiť do tejto súťaže sa však môže každý a to akoukoľvek fyzickou aktivitou, ktorá zvýši tepovú frekvenciu srdca po dobu 15 minút nepretržite. Fyzickou aktivitou sa rozumie prechádzka, práca v záhradke, korčuľovanie, bicyklovanie, beh, plávanie, fitnes a množstvo iných športových a pohybových aktivít.  

Aj tanec je pohybovou aktivitou - 31. máj - Medzinárodný vyzývací deň – World Challenge Day 2017Preto vyzývame materské, základné, stredné školy a školské zariadenia, športové kluby, občianske združenia, inštitúcie štátnej a verejnej správy na území mesta Prešov, firmy, ale aj rodiny či jednotlivcov, aby sa zapojili 15 minútovou fyzickou aktivitou a podporili nielen mesto Prešov v tomto súperení, ale predovšetkým svoje zdravie. Počty zúčastnených je potrebné nahlásiť v tento deň, teda 31. mája 2017 do 19.30 h., na e-mailovú adresu miroslav.vlcek@presov.sk

Vidíme sa na pódiu pred Sber bankou v stredu v čase od 14.00 h. do 18.00 h. Tešíme sa na Vás.

Čo je medzinárodný vyzývací deň?

Hlavnou myšlienkou kampane je propagácia zdravého životného štýlu a zapojenie čo najväčšieho počtu obyvateľov mesta do pohybových aktivít počas jedného dňa. O víťazovi rozhodne percentuálny podiel aktívnych účastníkov podujatia z celkového počtu obyvateľov mesta.

 

 

 

 

 

 

 


 
 

Prešov sa bude hýbaťVytlačiť
 

Projekt HÝBSA Slovensko sa presúva na východ. V Prešove nás čaká celodenné  športovo-zábavné podujatie pre celú rodinu. Stačí sa zaregistrovať.

Zdravá rodina je šťastná rodina! HÝBSA SlovenskoTáto rovnica najjasnejšie vyjadruje cieľ ambiciózneho projektu, ktorý chce rozhýbať rodiny a motivovať deti, rodičov a starých rodičov k spoločným voľnočasovým aktivitám. Hlavnou myšlienkou projektu HÝBSA Slovensko je priniesť hravým nenúteným a najmä zábavným spôsobom do rodín návod, ako vychovať aktívne a zdravé deti. Rodiny je dôležité motivovať, aby súčasťou ich spoločných chvíľ boli rôzne športové aktivity. 

„Sme hrdí, že sa nám podarilo priniesť projekt, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie a ktorý spája rodiny pri spoločných aktivitách,“ hovorí generálny riaditeľ televízie Markíza Matthias Settele. Projekt svojou záštitou podporila aj primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová

V poradí druhý HÝBSA day sa uskutoční už 27. mája v Jazdeckom areáli v Prešove. Počas celého dňa budú môcť všetky vekové kategórie športovať v štyroch hlavných disciplínach.

HÝBSA run sú hromadné detské bežecké preteky a súťaží sa v troch kategóriách. HÝBSA bike – hromadné detské bicyklové preteky budú prebiehať v dvoch kategóriách. Dieťa môže na prejazd trate využiť bicykel, prípadne odrážadlo. Podmienka je priniesť si vlastný bicykel, odrážadlo či kolobežku. Treťou disciplínou je HÝBSA Power - zážitkový prekážkový beh. Popoludní sa návštevníci môžu tešiť na farebné šialenstvo  CRAZY COLORS -  pestrofarebný beh pre celú rodinu na štvorkilometrovej trati v štyroch farebných zónach.

Do disciplín na Hýbsa days treba každé dieťa vopred registrovať na stránke hybsa.markiza.sk/registracia. Registráciou sú všetci automaticky zaradení do žrebovania o nový automobil KIA Ceed.

V čase obeda bude v areáli prebiehať workshop zdravého varenia s ambasádorkou projektu Mirkou Luberdovou. Pre deti bude pripravená aj FUN ZÓNA, kde si budú môcť zaskákať na trampolínach, vyblázniť sa na skákacom hrade, zúčastniť sa maľovania na tvár, prípadne zabaviť sa v kreatívnych dielničkách. V neposlednom rade bude súčasťou podujatia aj atletická škôlka vo SPORT ZÓNE pozostávajúca zo 6 rôznych atletických disciplín. Vo voľnočasovej zóne si budú môcť mamičky s deťmi spoločne oddýchnuť, načerpať nové sily a taktiež sa zúčastniť  HÝBSA baby - preteku lezúňov na päťmetrovej trati.

Okrem ambasádoriek Lenky Šoóšovej a Gizky Oňovej sa podujatia zúčastnia mnohé známe tváre z televíznej obrazovky. Športujúce rodiny si môžu v TELEVÍZNEJ ZÓNE vyskúšať napríklad pokusy vedátora Karola z relácie Dobre vedieť!.

Projekt HÝB SA má aj charitatívny rozmer. Nadácia Markíza prostriedky získané v prvom ročníku projektu použije na podporu činnosti neziskovej organizácie Deťom s rakovinou - organizácie založenej rodičmi detských onkologických pacientov, ktorá sa významne podieľa na zlepšovaní podmienok na Klinike detskej hematológie a onkológie v DFNsP v Bratislave. „Okrem toho sa Nadácia Markíza rozhodla, že vyzbieranú sumu zdvojnásobí. Je pre nás veľmi dôležité, aby sa aj pohybové aktivity opäť stali súčasťou života dnešných detí. Podľa štatistík deti trávia vonku menej času ako väzni v celách, čo je skutočne alarmujúce a je čas to zmeniť,"  povedala finančná riaditeľka a predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza Marianna Trnavská.

Všetky informácie o projekte HÝBSA Slovensko sú dostupné na samostatnom webe hybsa.markiza.sk, facebookovom profile (www.facebook.com/HYBSASlovensko), ako aj Instagrame (hybsaslovensko).

Program: 


 
 
Položky 1-8 z 405
ÚvodÚvodná stránka