Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Udalosti na tento deň: 22. 9. 2017

1.1. - 31.12.2017   0:00

Prešov

Ďalšie udalosti v Prešove na Facebooku

www.facebook.com/pg/msupresov/events/


 

1.1.2017 - 31.12.2018   00:00

Prešov - DJZ

Divadlo Jonáša Záborského - program

www.djz.sk/?view=program


 

1.2. - 31.12.2017   00:00

Divadlo Alexandra Duchnoviča.png

Prešov - Divadlo Alexandra Duchnoviča

Program - Divadlo Alexandra Duchnoviča

www.divadload.sk/page/9390/program



 

1.9. - 30.9.2017   00:00

Prešov

Náboženský život - program september 2017

NÁBOŽENSKÝ ŽIVOT – SEPTEMBER 2017

Rímskokatolícka cirkev

Konkatedrála sv. Mikuláša
Nedeľa: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00
17.sept. sv. omše o 10:00 a 11:30 v nedeľu nebudú
Prac. dni: 5:45, 6:15, 7:00, 12:00, 18:00
Sobota: 5:45, 6:15, 18:00
4.9.: Slávnosť otvorenia školského roka o 9:00
14.9.: Stretnutie kresťanských pedagógov v Katolíckom kruhu o 16:00
14.9.: Povýšenie Sv. kríža: 5:45, 6:15, 7:00, 12:00, 18:00
15.9.: Sedembolestná Panna Mária, patrónka Slovenska: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 11:30, 18:00

Kostol Sv. kríža (Kalvária)
Nedeľa: 16:30 (okrem 17.9.)
14.9.: Povýšenie Sv. kríža: sv. omša 18:00 + pobožnosť
15.9.: Celoprešovská mládežnícka omša o 19:00
16.9.: Krížová cesta na Kalváriu od Exercičného domu o 18:45, sv. omša o 20
17.9.: 8:00 sv. omša, 9:00 večeradlo , 10:00 slávnostná odpustová sv. omša

Kostol sv. Jozefa – františkáni
Nedeľa: 8:00, 9:30 11:00, 19:00; pobožnosť 14:30
Prac. dni: 6:30, 8:00, 16:30;
Sobota: 6:30, 16:30
14.9.: 6:30, 8:00, 16:30
15.9 .: 8:00, 9:30 11:00, 19:00
Adorácia v Lurdskej kaplnke v prac. dňoch :9:00-15:00
Pobožnosť k sv. Antonovi každý utorok od 16:15

Kostol sv. Donáta (Cemjata)
Nedeľa: 10:15; ruženec 9:45
15.9.: 10:15

Kostol sv. Jána Bosca - saleziáni (Bottova ul. 9)
Nedeľa: 7:30, 9:00, 11:00
Prac. dni: 19:00 (uto), 18:00 (str, štv, pia)
14. a 15.9.: 18:00

Farský kostol Kráľovnej pokoja (Sídlisko III)
Nedeľa: 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00
Prac. dni: 6:15, 8:00, 18:00 (v str s účasťou detí o 17:00; v pia o 18:00 pre mládež)
Sobota: 7:00, 18:00
14.9.: 6:15, 8:00, 16:00, 18:00
15.9.: ako v nedeľu

Farský kostol Krista Kráľa (Sídlisko Sekčov)
Nedeľa: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 18:00
Prac. dni: 6:00, 18:00 (pon, str, pia), 9:00 ,18:00 (uto, štv),
Sobota: 7:00, 18:00
15.9.: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 18:00



Kostol sv. Františka Xaverského (Šalgovík)

Nedeľa: 9:00
Piatok: 18:00
14. a 15.9.: 9:00

Farský kostol Najsvätejšej Trojice (Solivar)
Nedeľa: 7:30, 10:00, 11:30; 11:45 (v Opále)
Všedné dni: 6:30, 18:00
V utorok o 7:50 pre deti, 18:00
14.9.: 6:30, 18:00
15.9.: 7:30, 10:00, 11:30; 11:45 (v Opále)

Komunitno-pastoračné centrum (Šváby)
Nedeľa: 7:30, 18:00
V str o 17:30
uto a štv 6:30
15.9.: 8:30

Kostol sv. Jána Krstiteľa (Soľná Baňa)
Nedeľa: 8:30; gr. kat. o 10:00
str a pia 17:30
15.9.: 8:30

Farský kostol Najsvätejšieho mena Ježiš a Mária (Nižná Šebastová)
Nedeľa: 8:00, 10:30
Prac. dni: okrem str: 18:00 (časy sa posúvajú podľa potreby)
Sobota: 7:00

Exercičný dom sv. Ignáca (Pod Kalváriou)
Nedeľa: 6:30, 11:00
Všedné dni: 6:30, (okrem pondelka), 17:00
14. a 15.9.: 6:30, 17:00

Gréckokatolícka cirkev

Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa
Nedeľa: sv. liturgie 5:50 (csl.), 8:00 (sl.), 10:00 (csl.), 11:45 (sl),
18:00 (csl.); utiereň 7:00, večiereň 17:00
Prac. dni: 5:45 (csl.), 7:00 (sl.), 16:30(csl./sl.),
Sobota: 5:45, 7:00, 17:00 (večiereň), 18:00(sl.)
Sviatok počas všedných dní: 5:45, 7:00, 8:30, 16:30, 18:00


Farský chrám Povýšenia Sv. kríža (Sekčov, Opál)
Nedeľa: 8:00, 10:00 (slov.), 11:45 (rím. kat.); utiereň 7:00, 15:00 večiereň
Všedné dni: pon 7:30 (csl.), 18:00 (sl.); uto 18:00 (sl.); str 7:40 (sl.), 18:00 (sl.); štv 7:30 (csl.), 18:00 (sl.), 19:00 – adorácia s požehnaním; pia 7:30 (csl.), 18:00 (sl.);
Sobota: 7:30 (sl.)
Duchovná obnova pred odpustovou slávnosťou: 14. – 17.9.2017
14.9.: 8:00 (csl.), 18:00 (sl.)
18.9.: 8:00 (sl.), slávnostná odpustová sv. lit. s myrovaním 10:00 (slov.)

Farský chrám bl. hieromuč. Pavla Petra Gojdiča (Sídlisko III)
Nedeľa: 8:00 (csl.), 10:00 (sl.),
Všedné dni: 6:30, 18:00

Pravoslávna cirkev

Katedrálny chrám sv. Alexandra Nevského
Nedeľa: 6:15 utreňa, 7:30 a 9:30 sv. liturgia, 15:00 večerňa
Všedné dni: 6:30 sv. liturgia, 17:00 večerňa
Sviatok: 6:30 utreňa, 7:45 sv. liturgia, 17:00 večerňa

Evanjelická cirkev a. v.

Chrám Svätej Trojice
Nedeľa: sl. Božie 9:00, 18:00; v prvú a poslednú nedeľu aj 11:00; detské služby Božie
o 9:00 na fare
Streda: o 7:45 sú v chráme sl. Božie pre žiakov a študentov Evanjelickej spojenej školy, aj pre verejnosť
Štvrtok: sl. Božie o 18:00

Cirkev adventistov siedmeho dňa (Štefánikova ulica 12)
Každú sobotu 9:30 – 10:30 štúdium Biblie; 11:00 bohoslužba

Reformovaná kresťanská cirkev
Každá 2. a 3. nedeľa v mesiaci sl. Božie o 11:00 v Evanjelickom a. v. chráme Sv. Trojice

Cirkev bratská (Slovenská ulica 34)
Nedeľa: 10:00 bohoslužba
Streda: 18:00 biblická hodina

Zmena programu vyhradená, pripravil: -tm-


 

14.9. - 5.11.2017   00:00

11-09 andrej gaj (2).jpg

Prešov - Šarišská galéria

Andrej Gaj 1932 - 2016

Výstava diela známeho umelca k jeho nedožitým 85. narodeninám


 

20.9. - 22.9.2017   00:00

PLAGAT VYSTAVA program final - letaky.jpg

Prešov - PKO Čierny orol

Bonsai Prešov Exhibition 2017

3. ročník výstavy bonsajov a suiseki


 

21.9. - 22.9.2017   00:00

Plagát - Festival Komunitnej Hudby.jpg

Prešov - Ekopark Holá Hora

Festival komunitnej hudby

www.presov.sk/oznamy/festival-komunitnej-hudby.html


 

22.9.2017   10:00 - 17:00

Logo Bielej pastelky.jpg

Prešov - ZOC MAX

Biela pastelka 2017

Kampaň na podporu aktivít pre nevidiacich a slabozrakých


 

22.9.2017   8:00

Deä ozbrojených síl.jpg

Prešov - Sokolovské kasárne

Deň Ozbrojených síl SR

Pri príležitosti Dňa Ozbrojených síl Slovenskej republiky, ktorý si každoročne pripomíname 22. septembra, Vás všetkých srdečne pozývame dňa 22. septembra 2017 na Deň otvorených dverí k súčastiam 2. mechanizovanej brigády:
- Prápor ISTAR a rota podpory velenia 2. mechanizovanej brigády, Čapajevova 38, 080 01 Prešov (od 08.00 hod. do 13.00 hod.).

Pre návštevníkov pripravujeme statickú ukážku zbraní a techniky, dynamické ukážky (boj zblízka, manipulácia so zbraňou tzv. „Weapon handling“ a iné), branno-športové hry, RCHBO, maskovanie na tvár maskovacími farbami, ukážky zo streleckej a poradovej prípravy, prednášky z projektu „Príprava obyvateľstva na obranu štátu“ (Pozemné sily OS SR, Vojenské zdravotníctvo, Humanitárne a vojenské operácie mimo územia SR) a iné.

Tešíme sa na Vašu účasť!


 
ÚvodÚvodná stránka