Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Aktuálne udalosti

Seniori – Ako držať krok s dobouVytlačiť
 

Vzdelávanie starších ľudí je prostriedkom, vďaka ktorému môžu seniori oddialiť starnutie. Môžu si to vyskúšať aj v kurze orientácie v súčasnom svete.  

Napriek tomu, že edukácia v staršom veku je zložitejšia ako v mladšom, je aj v tomto veku prínosom. Kurz orientácie v súčasnom svete bude trošku  teóriou,  ale najmä aktivitou na zvýšenie právneho povedomia, sebavedomia, sebapoznania, sebapresadenia. Cieľom je získať zručnosti v psychologickej sebaobrane pred psychickou manipuláciou. Mali by sme potom dokázať lepšie presadzovať svoje vlastné potreby a oprávnené požiadavky v bežnom živote (úrady, susedia, nakupovanie)Seniori – Ako držať krok s dobou

Témy:

- Komunikačné techniky

- Medzigeneračné vzťahy

- Obrana voči nekalým praktikám a manipulácii

Lektorky: Mgr. Martina Kozmová - 0905135023

Mgr. Tatiana Hudáková - 0907338757

Miesto konania: Po dohode

Kedy : Po dohode

Minimálny počet je 5 max. 10 účastníkov v skupine.

Cena: bezplatne

Kontakt: Rodinné centrum V dobrom aj v zlom, Nám.Mieru 1, Prešov

Edukácia neznamená len získavanie nových poznatkov, ale aj získavanie nových kontaktov, nadväzovanie nových priateľstiev a prekonávanie pocitu osamelosti. Vzdelávanie, získavanie nových informácií, nadobúdanie nových zručnosti rozvíja osobnosť človeka. Vďaka takýmto aktivitám sa človek pozitívne naladí v otázke budúcnosti, udržiava sa fyzicky aj psychicky v dobrom stave, zostávajú aj v staršom veku v aktívnej komunikácii s celou spoločnosťou, prispievajú k začleňovaniu sa do spoločnosti a podieľa sa aj na medzigeneračnom porozumení.

 


 
 

Začala sa ďalšia fáza kampane P18, akciu už je možné podporiť aj daromVytlačiť
 

Začala ďalšia fáza kampane na podporu Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove. Zapojiť sa do nej môže ktokoľvek.

Po tom, ako jej tím v septembri spustil duchovnú prípravu s názvom Odvážny rok, je už možné akciu podporiť jednorázovým alebo pravidelným darom prostredníctvom darovacieho widgetu, ktorý nájdete na oficiálnej stránke podujatia Národné stretnutie mládeže (v časti “Chcem podporiť”). Štart sa začal symbolicky pri príležitosti stretnutia centrálneho tímu v Bratislave (20. 10. 2017). V ďalších mesiacoch bude spustená aj verejná zbierka, ktorá bude spojená so zasielaním finančných príspevkov na osobitný účet, možnosťou zaslania darcovských SMS správ a predajom originálnych darčekových predmetov. 

Ďakujeme, že ste sa rozhodli podporiť celonárodné podujatie, ktoré v roku 2018 spojí mladých ľudí z celého Slovenska. Vďaka vašej štedrosti pomôžete s organizáciou Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove. Duchovný, ale i bohatý kultúrny program, umožní mladým zažiť živú Cirkev okolo ich pastierov. Vďaka vašej pomoci budeme môcť pokračovať v diele, ku ktorému nás pozval sv. Ján Pavol II., ktorý práve v mladých ľuďoch videl nádej Cirkvi a sveta,” avizuje na stránke tím P18. “Touto možnosťou chceme dať šancu všetkým tým, ktorí sa nás pýtajú, ako je možné už teraz podporiť národné stretnutie mládeže. Základom je modlitba za P18. Na modlitbu už čoskoro nadviaže možnosť dobrovoľníctva Finančná podpora je ďalšia ponuka, ktorou môžete toto dielo aktívne podporiť,” hovorí Ondrej Chrvala, tajomník Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorej tím organizuje P18. 

Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove ponúka vzácnu príležitosť pre mladých ľudí z celého Slovenska zmeniť svoje zabehané chodníčky a vykročiť na cestu dobrodružstva života s Bohom. Aby sme mohli toto dielo dokončiť potrebujeme aj Vašu pomoc,” hovorí Ján Michalský, ktorý zodpovedá za fundraising P18. Rada pre mládež a univerzity KBS pozýva k podpore v spolupráci s neziskovou organizáciou Kanet. Viac informácií o nej je možné nájsť na stránke Národného stretnutia mládeže.

Pri predošlých dvoch podujatiach bola organizovaná celoslovenská verejná zbierka, ktorej výnos predstavoval takmer 48 000 eur. Inšpiráciou pre celonárodné stretnutia mladých ľudí sú Svetové dni mládeže (SDM), ktoré sa po prvýkrát konali v roku 1986 v Ríme na podnet sv. Jána Pavla II. V Prešove, kde sa chystá najbližšie Národné stretnutie mládeže v lete 2018, počas ktorého mladí ľudia symbolicky odštartujú prípravy na najbližšie SDM v Paname (v januári 2019). 

www.narodnestretnutiemladeze.sk

Komunikačný tím P18

 
 

Svetlo poznania a sila vyznaniaVytlačiť
 

Dvojdňové podujatie Svetlo poznania a sila vyznania (21. – 22. októbra 2017) je ďalším príspevkom k udalostiam, ktoré rámcujú  500. výročie reformácie a 330. výročie Prešovských jatiek. Svetlo poznania a sila vyznania

Program otvorí v sobotu 21. októbra „Reformačná kvapka krvi“. V spolupráci s Transfúznou stanicou SR sú od 7,30 do 11,00 hod. do Veľkej zasadačky Starého kolégia pozvaní ochotní darcovia krvi. 

Žiaci a študenti Evanjelickej spojenej školy v Prešove popoludní (17,00 hod.) vystúpia s hudobno-dramatickým pásmom spojeným s duchovným slovom. Organizátor, Biskupský úrad VD, následne do programu zaradil odbornú prednášku Mariána Damankoša, riaditeľa Evanjelickej spojenej školy v Prešove, po ktorej bude nasledovať večerné objavovanie pamätihodností Starého kolégia

V nedeľu po slávnostných službách Božích (so začiatkom o 9,30 hod.) bude pri evanjelickom kostole sv. Trojice zasadený strom reformácie. Následne sa zhromaždenie presunie k pamätníku obetí Caraffových súdov Svetlo poznania a sila vyznania - Krvavý trónna rohu Starého kolégia. Na pamätnej výstave vo Veľkej zasadačke budú návštevníkom sprístupnené archívne listiny súvisiace s Kolégiom, reformáciou a Caraffovými súdmi, ďalej historické mince a náhľad vzácnych kníh z Kolegiálnej knižnice. Informačné panely v skratke priblížia reformačné hnutie. 

Program podujatia SVETLO POZNANIA A SILA VYZNANIA ukončí divadelné predstavenie Krvavý trón v prešovskom Kine Scala (so začiatkom o 17,00 hod). Na pozadí historických udalostí Prešovských jatiek predstavenie približuje hrdinstvo a príbeh lásky generála Juraja Ottlíka, evanjelického zemana z Horných Ozoroviec, ktorý len o vlások unikol poprave vedenej generálom Antóniom Caraffom. Projekt divadelného predstavenia podporil Prešovský samosprávny kraj a Mesto Prešov.


 
 

3b Junior Hokejbalová liga O putovný pohár mesta PrešovVytlačiť
 

V Prešove začal druhý ročník hokejbalovej ligy základných škôl.  Ide o spoločný projekt Základnej školy Čsl. Armády,  Občianskeho združenia HOKEJBAL Prešov (3b Prešovská Hokejbalová liga) a mesta Prešov.

3b Junior Hokejbalová liga O putovný pohár mesta PrešovUž úvodný ročník žiackej hokejbalovej ligy, ktorý odštartoval v minulom školskom roku, ako jeden z projektov 770. výročia prvej písomnej zmienky o Prešove, bol úspešný, preto je jej pokračovanie namieste.

Do druhého ročníka za zapojilo šesť základných škôl. – Čsl. armády, Važecká, Lesnícka, Prostějovská, Terňa a Chminianske Jakubovany. K piatim vlaňajším účastníkom ligy pribudli v tomto roku reprezentanti ZŠ Važecká.

Celkovo sa budú hrať 4 turnaje, prví už majú ligisti za sebou, ďalšie tri sa budú hrať na jar. Body za výhry na turnajoch sa budú sčítavať a 15.6.2018, kedy je naplánovaný posledný turnaj, spoznáme celkového víťaza.

Tak ako minulý rok, aj tento rok sú pre víťazov pripravené medaily a vyhlasovanie najlepšieho hráča a najlepšieho brankára

http://www.junior-hokejbalova-liga.estranky.sk/ - Viac info na tejto stránke.3b Junior Hokejbalová liga O putovný pohár mesta Prešov

Veríme, že žiacka hokejbalová liga bude aj v budúcnosti úspešná a zapojí sa do nej stále viac a viac škôl. Hokejbal je šport ktorý je na vzostupe a aj v Prešove sa za ostatné roky postavilo niekoľko hokejbalových ihrísk. Sú predpokladom, aby popularita tohto športu medzi mládežou rástla, a aby viac detí bralo do rúk hokejky.  

Výsledky po prvom turnaji:

                      Mladší žiaci (1.-4.ročník)

 1.

 ZŠ Prostejovská

 3

 

2

1

0

0

  13:5

 

 8

2.

 ZŠ Važecká

 3

 

2

0

0

1

  14:8

 

 6

3.

 ZŠ Lesnícka

 3

 

1

0

1

1

  13:12

 

 4

4-5.

 ZŠ a MŠ Terňa

 0

 

0

0

0

0

  0:0

 

 0

 

 ZŠ Chmin. Jakubovany

 0

 

0

0

0

0

  0:0

 

 0

6.

 ZŠ Čsl. Armády

 3

 

0

0

0

3

  2:17

 

 0

                            Starší žiaci (5.-8.ročník)

 1.

 ZŠ a MŠ Terňa

 3

 

2

0

0

1

   18:6

 

  6

2.

 ZŠ Lesnícka

 2

 

2

0

0

0

   8:1

 

  6

3.

 ZŠ Čsl. Armády

 3

 

2

0

0

1

   19:13

 

  6

4.

 ZŠ Chmin. Jakubovany

 0

 

0

0

0

0

   0:0

 

  0

5.

 ZŠ Važecká

 4

 

0

0

0

4

   5:30

 

  0

 


 
 

Tatranský pohár v kulturistike 2017Vytlačiť
 

Už počas najbližšieho víkendu sa v Prešove uskutoční 37. ročník najstaršej pohárovej súťaže v kulturistike - Tatranský pohár.Tatranský pohár v kulturistike 2017

Kulturisti a kulturistky sa predstavia v Športovej hale Hotelovej akadémie na Baštovej ulici v nedeľu 22. októbra od 13. 00 h. Súťaž je zároveň nominačnými pretekmi na majstrovstvá sveta v kulturistike mužov, takže je sa na čo tešiť.

Okrem najlepších mužských pretekárov sa predstavia aj pretekári a pretekárky v mimoriadne Tatranský pohár v kulturistike 2017kvalitne obsadených kategóriách kulturistika, klasická kulturistika mužov, men´s physique, body&bikiny fitnes a fitnes žien.

Tatranský pohár našiel nové organizačné zázemie v Prešove. V centre Šariša sa táto súťaž uskutoční  po druhýkrát, hoci predchádzajúcich 35 ročníkov bolo v Poprade. Záštitu nad súťažou prevzala prešovská primátorka Andrea Turčanová. Organizáciou súťaže Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja poverila Power club Prešov spoločne s Galaxy 2 Poprad a PKO Prešov.

http://pkopresov.sk/podujatia/item/4963-tatransky-pohar-v-kulturistike.html


 


 
 

JAzyková Súťaž  PrešOv 2018Vytlačiť
 

Novú súťaž pre jazykovo zdatných školákov vyhlásila Základná škola Kúpeľná v Prešove. JASPO 2018 (Jazyková súťaž Prešov) sa uskutoční pod záštitou primátorky Andrey Turčanovej.  JAzyková Súťaž  PrešOv 2018

V prvom ročníku zábavnej vedomostnej súťaže v cudzích jazykoch sa bude súťažiť v angličtine, nemčine, ruštine, francúzštine a španielčine. Trojčlenné žiacke tímy v jednotlivých jazykoch písomne zaregistruje zodpovedný učiteľ za školu na adresu skola@zskuppo.sk do 15.novembra 2017. Samotné jazykové zápolenie sa potom uskutoční 9. februára (piatok). Víťazov jednotlivých kategórii čakajú hodnotné vecné ceny.  

Témou prvého ročníka tejto súťaže je Hlavné mesto krajiny, ktorej jazyk sa učím

Program:

 • 08.00 – 08.15 – registrácia účastníkov
 • 08.15 – 08.30 – otvorenie a privítanie účastníkov organizátorom súťaže
 • 08.30 – 08.40 – rozdelenie do skupínJAzyková Súťaž  PrešOv 2018
 • 08.45 – 09.45 – prezentovanie projektov
 • 09.45 – 10.00 – občerstvenie
 • 10.00 – 10.45 – vedomostný kvíz
 • 10.45 – 11.00 – prestávka
 • 11.00 – 11.30 – beseda
 • 11.30 – 12.00 – vyhodnotenie a záver súťaže

 

Okruhy:

 1. Reálie hlavného mesta
 2. Osobnosti krajiny
 3. Pamätihodnosti hlavného mesta
 4. Prešov očami cudzinca – 771.výročie 1.písomnej zmienky o meste
 5. Gramatika

Cieľom súťaže je:

 1. Podporovať medzipredmetové vzťahy
 2. Prezentovať kreativitu, komunikačné a tvorivé schopnosti žiakov
 3. Získať skúsenosti v tímovej práci
 4. Motivovať žiakov k učeniu sa cudzích jazykov
 5. Výmena skúseností medzi žiakmi a vyučujúcimi cudzích jazykov

Podmienky:

 1. Súťaž je určená pre žiakov 7.,8.,9.ročníka ZŠ a pre žiakov osemročných gymnázií v triedach sekunda,tercia,kvarta (škola môže poslať tím z každého jazyka)
 2. Žiaci súťažia v trojčlenných tímoch v každom jazyku/ ten istý žiak nesmie súťažiť v dvoch jazykových kategóriách/
 3. Otázky vytvorí odborná komisia učiteľov daných jazykov, a to z daných okruhov
 4. Podmienkou každého tímu je pripraviť si ľubovoľný projekt o hlavnom meste krajiny cieľového jazyka v rozsahu max. 10 min (projekt, prezentácia, dramatizácia, pieseň, role- play...)
 5. Občerstvenie bude zabezpečené usporiadateľom súťaže

 
 

V Prešove vznikla Športová akadémia Mateja TóthaVytlačiť
 

Jedným z krokov rozvoja športu v Prešove je aj podpora mladých talentov. Možnosti sa im otvárajú aj v Základnej škole Šrobárová, kde vznikla Športová akadémia Mateja Tótha. Tento úspešný olympionik dnes školu navštívil osobne.  

Obrovskú radosť i motiváciu si dnes V Prešove vznikla Športová akadémia Mateja Tóthaodnášali žiaci Základnej školy Šrobárová, ktorí dnes mali naozaj netradičný začiatok vyučovania. Zavítal medzi nich olympijský víťaz Matej Tóth, aby škole odovzdal certifikát Športovej akadémie Mateja Tótha o získaní grantu spoločnosti Dr. Max. V rámci grantu škola získala tiež sady dresov, ktoré budú slúžiť v rámci rozvoja športových schopností najmenších žiakov vo veku 6 až 11 rokov. Ide pritom o jedinú takúto akadémiu v okrese Prešov.

V Prešove vznikla Športová akadémia Mateja TóthaŠportová akadémia Mateja Tótha (ŠAMT)

Ide o jedinečný celoslovenský projekt pre deti predškolského a mladšieho školského veku. Cieľom je ponúknuť kvalitnú voľnočasovú aktivitu v podobe pravidelných športových krúžkov s prepracovanou metodikou a jedinečným tréningovým programom. Pohybový program akadémie je vytvorený aj pre mladší školský vek 6 -11 rokov. Deti budú navštevovať  v tejto škole (ako jedinej základnej škole v okrese Prešov) športový krúžok pod vedením vyškolených trénerov.

V Prešove vznikla Športová akadémia Mateja TóthaCieľom tréningového programu Športovej akadémie je:

 • vytvoriť a zdokonaliť pohybový základ detí pomocou všestrannej atletickej prípravy,
 • vytvoriť motorický a funkčný potenciál s dodržaním a rešpektovaním špecifických zákonitostí a zásad vývoja dieťaťa,
 • využívať inovatívne metódy, v ktorých tvorcovia programu skĺbili najnovšie poznatky zo športového tréningu detí s poznatkami z fyzioterapie, vývojovej kineziológie a detskej psychológie. Táto jedinečná kombinácia cvičení vyvolá v detskom organizme celú radu zmien, ktoré umožňujú lepšiu reakciu organizmu na zaťaženie,
 • tréningový program Športovej akadémie Mateja Tótha je vystavaný tak, že nezanedbáva žiadne dôležité súčasti športového tréningu mládeže a tým dáva šancu každému dieťaťu stať sa špičkovým športovcom.

Množstvo výskumov a štúdii dokazuje, že neexistuje lepší spôsob na vytvorenie zdravšieho a šťastnejšieho života ako je športovanie a hlavne športovanie detí.

Metodika sa opiera o psychodiagnostické testovanie a následný mentálny tréning detí, ktorý bol špeciálne vytvorený pre Športovú akadémiu Mateja Tótha.

 • vychádza sa z poznania, že každé dieťa je individuálna bytosť s určitými osobnostnými vlastnosťami, schopnosťami a s rozdielmi v charakteristických vzorcoch myslenia, cítenia a správania,
 • v predškolskom veku a mladšom školskom veku má významnú úlohu v živote dieťaťa aj tréner, správny prístup zo strany trénera pomáha deťom pri budovaní sebavedomia a pozitívneho sebaobrazu, sebahodnotenia,
 • na základe psychodiagnostiky, bude tréner vedieť nájsť tú najlepšiu motiváciu tak pre introvertné dieťa ako aj pre dieťa extrovertné,
 • diagnostika odhalí aktuálny stav dieťaťa a zároveň ponúkne odporúčania pre trénerov na zlepšenie slabých stránok detí.

Diagnostický a testovací program akadémie:

 • diagnostické sledovanie detí bude prebiehať jedenkrát štvrťročne,
 • k diagnostike detí je zostavená špeciálna batéria testov, ktorá pozostáva:
  • testy všeobecnej pohybovej výkonnosti – sledujeme cielený rozvoj pohybových schopností (rýchlosť, sila, základná koordinácia),
  • test stabilizácie – testom sledujeme správny telesný vývoj dieťaťa,
   (test a hodnotiacu stupnicu vypracoval osobný fyzioterapeut Mateja Tótha),
 • psychologické testovanie osobnosti dieťaťa (2x do roka) – testovaním  odhalíme tie najdôležitejšie osobnostné predpoklady dieťaťa. Výsledky budú dôležité pre rodičov, ale hlavne pre trénerov, ktorí budú vedieť ako majú pristupovať k dieťaťu. Pozitívne zmeny v osobnosti detí uvidia rodičia na základe testovania (psychodiagnostické testy vypracovala a aj vyhodnocuje detská psychologička),
 • testovanie prebieha počas samotného tréningového procesu,
 • konkrétne testy sú jednoduché, nenáročné a motivačné,
 • Výsledky testovania budú prístupné  pre každého rodiča na webovej stránke akadémie.


 

 

 


 
 

Poznáme „naj“ zamestnankyne prešovského školského stravovaniaVytlačiť
 

Súčasťou Svetového dňa výživy je aj Poznáme „naj“ zamestnankyne prešovského školského stravovaniaoceňovanie zamestnancov zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov za rok 2017. 

Dlhoročné zamestnankyne svoju prácu berú ako svoje poslanie, ktorému sa venujú s láskou. Vidno to aj na charakteristikách, ktoré o nich pripravili kolegyne: 

Alena Segedyová  - ZŠ Matice slovenskej

S akou samozrejmosťou prijímame dokonale odvedenú Alena Segedyová  - ZŠ Matice slovenskejprácu, s takou profesionalitou tú svoju v školskej jedálni vykonáva pani Alena Segedyová.

Už 28 rokov sa stravníkom  ŠJ ZŠ  Matice  slovenskej prihovára s úsmevom, dobre naladená a ochotná pomôcť, keď treba. So skromnosťou sebe vlastnou, nekonfliktnou povahou, pracovitosťou a priateľským vystupovaním  je v kolektíve veľmi obľúbená.

Určite by vedela v spomienkach nájsť časy, keď začínala a určite bude rada spomínať aj na tieto súčasné, plné pohybu, dynamiky a nových receptúr, s ktorými sa treba popasovať tak, ako to dokáže iba človek zanietený. A takým človekom pani Alenka určite je.

Patrí jej srdečná vďaka od všetkých kolegýň a stravníkov ŠJ ZŠ Matice slovenskej.

Janka Schvarczová  - MŠ A. Prídavka

Janka Schvarczová pracuje v školstve od roku 2009. V MŠ Antona Prídavka začínala ako kuchárka, od roku 2015 zastáva pozíciu hlavnej Janka Schvarczová  - MŠ A. Prídavkakuchárky. Je usilovná a obetavá. Robí všetko preto, aby všetkým stravníkom, ale hlavne tým najmenším, chutilo čo najviac. Dbá na pestrosť stravy, čím im zabezpečuje  prísun všetkých potrebných živín. Pani Janka plní navyše zodpovednú úlohu a to prípravu jedál pre deti s diétou „celiakia“, ktorú zastáva veľmi zodpovedne.

V kuchyni pod jej vedením to klape ako hodinky. A deti s obľubou konzumujú jej chutné jedlá a majú pre ňu takúto riekanku:

Naša milá Janka,

je naša najlepšia kuchárka.

Polievky sú jej špeciality,

Druhé jedlo je vždy bez chyby.

My ju všetci radi máme,

Za nič si ju nedáme.

        

Mária Semanová  - ZŠ Prostějovská 

Keď hovoríme o kvalitných zamestnancoch v školskom stravovaní mesta Prešov, určite medzi tých najkvalitnejších patrí aj ďalšia ocenená Mária Semanová  - ZŠ Prostějovská zamestnankyňa zo ŠJ v ZŠ  na Prostějovskej ulici v Prešove. Pani Mária Semanová patrí medzi nosné kamene v tejto oblasti, je dlhoročnou členkou pracovného tímu vedúcich zariadení školského stravovania v meste Prešov, kde svojou neustálou prácou prispieva k rastu kvality a úrovne školského stravovania v meste Prešov. Takisto mnoho úsilia venuje aj tomu, že v štruktúrach Odborového zväzu neustále háji záujmy zamestnancov školského stravovania.  Ale najdôležitejšie je, že nemá problém zapojiť sa do akejkoľkovek pilotnej aktivity súvisiacej s progresom v školskom stravovaní, či už je to stravovanie športovcov, tvorba a testovanie nových receptúr pre školské stravovanie, alebo v minulosti poskytovanie raňajok v škole a pod. 

Mária Kľocová  - MŠ Sládkovičova  

Mária Kľocová, kuchárka v materskej škole Sládkovičová č. 3 , Prešov, alebo Marienka, ako jej všetci hovoria, je kuchárkou celou dušou a Mária Kľocová  - MŠ Sládkovičova  srdcom.

Už 30 rokov je nielen zamestnankyňou, ktorú by  každý zamestnávateľ chcel mať, pretože je svedomitá, pracovitá, zodpovedná, kreatívna, čestná, ale aj žena s nemiznúcim úsmevom na tvári, pozitívnym prístupom k životu,  a hlavne veľkou láskou k vareniu pre najmenších, Deti navštevujúce MŠ ju vnímajú nie len ako kuchárku, ale oslovujú ju dokonca “babka“. Svoju prácu dokáže okoreniť potrebnou dávkou humoru, ozdobiť pekným pohľadom a naservírovať jej výsledok veľkým aj malým stravníkom.

Spolupracuje na podujatiach organizovaných školou, prezentuje ukrajinsko – rusínske tradície,   propaguje zdravú výživu aj medzi rodičmi. Svoje fyzicky náročné povolanie miluje a ako ona sama hovorí „už by nevymenila“.

Poznáme „naj“ zamestnankyne prešovského školského stravovania

Poznáme „naj“ zamestnankyne prešovského školského stravovania


 
 
Položky 1-8 z 642
ÚvodÚvodná stránka